NIEZWYKŁA INAUGURACJA ŚNIADAŃ KUBKA BIZNESU

Po wakacyjnej przerwie ruszyły kolejne Śniadania Kubka Biznesu. Tym razem organizatorzy spotkania, które odbywało się w Hotelu Polskim w Mielcu, postanowili przedstawić przedsiębiorcom temat związany z zachowaniem się podczas wystąpień publicznych.

Do zaprezentowania tego trudnego zagadnienia z którym muszą mierzyć się na co dzień biznesmeni podczas swojej pracy, postanowiono zaprosić Tomasza Pawęzkę – muzyka, wokalistę, aktora i jednocześnie krótkofalowca, wędkarza, astronoma i członka Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Jako ciekawostkę  można dodać, że jego głos słyszany jest w większości środków komunikacji autobusowej w całej Polsce. Jest on także absolwentem kilku polskich uczelni, a w ubiegłym roku skończył studia Executive MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

W ponad dwugodzinnym wystąpieniu Tomasz Pawęzka opowiedział jak przygotować publiczne wystąpienie, aby słuchacze do końca byli zainteresowani tym co mówi prelegent. Okazuje się, że sztuki przemawiania może nauczyć się każdy, stosując tylko pewne techniki o których można było usłyszeć na spotkaniu. Mówca pokazał również jak należy zachować się kiedy ma się do dyspozycji mikrofon - co też jak się okazało jest pewnego rodzaju sztuką.

Prezentacja tego trudnego tematu była wyjątkowo ciekawa, a przedsiębiorcy słuchali jej z niezwykłym zainteresowaniem do samego końca spotkania. W finale prelegent zaśpiewał jeden z wielkich przebojów zespołu Dżem akompaniując sobie przy tym na gitarze - kapitalnie łącząc poważny temat z rozrywką. Prezentacji przysłuchiwało się kilkunastu przedsiębiorców wśród których znaleźli się również goście z Rzeszowa.

Całość prowadził Leszek Maksoń, a głównymi organizatorami spotkania były Fundacja Kubek Biznesu oraz Fundacja Rozwoju Kompetencji Menadżerskich.