MOCNE WEJŚCIE KUBKA BIZNESU PO PRZERWIE WAKACYJNEJ

wakacyjnej przerwie wznowiła swą działalność Fundacja Kubek Biznesu. Przedsiębiorcy z Mielca, Rzeszowa, Tarnobrzega i Połańca spotkali się w Hotelu Iskierka na trzydziestym Śniadaniu Biznesowym. Górowała tematyka pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą i związaną z nim tzw. ekonomią społeczną. Prezentację na ten temat przedstawiła Kinga Bielec -  animatorka w mieleckim biurze Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.  Jak przedsiębiorca może wykorzystać ekonomię społeczną w swoich działaniach i jakie wsparcie może on otrzymać od Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – to główne elementy tego wystąpienia.

Prezes Fundacji Kubka Biznesu - Leszek Maksoń przedstawił zasady członkowstwa firm w powstającym Klubie Kubka Biznesu. Wręczone zostały  dwa pierwsze Certyfikaty Klubu Kubka Biznesu. Otrzymały je firmy – SZYDŁOWIECKA Sp. z o.o. z Szydłowca oraz EXTREME FITNESS z Mielca.

Tradycyjnym punktem spotkania było przedstawianie się firm – uczestników piątkowego „Śniadania…”. Ze względu na dużą ilość uczestników prezentacja przeciągnęła się w czasie, ale biznesmeni mięli okazję zapoznać się ze sobą dokładniej, co widać później było w trakcie indywidualnych rozmów biznesowych.

W drugiej części Śniadania Kubka Biznesu wystąpił Łukasz Kołodziej z firmy DUO LIFE. Przedstawił on bardzo ciekawą prezentację pod dość tajemniczym tytułem – „Epidemia zdrowia – wsparcie dla Twojej firmy”.  Podsumowaniem niezwykle interesującej prezentacji była refleksja, że przecież przedsiębiorcy też potrzebują odpowiedniego sposobu odżywiania się oraz wypoczynku, by mieć wystarczająco dużo sił i motywacji do zarządzania firmami. Jak łatwo można jednak o tym zapomnieć świadczy fakt popełniania błędów podczas ustalania codziennego jadłospisu, gdzie spożywamy żywność z dużą ilością substancji konserwujących i innych dodatków które nie są obojętne dla naszego samopoczucia.

XXX Śniadanie Kubka Biznesu zakończyło się losowaniem nagród ufundowanych przez firmy DUO LIFE, EXTREME FITNESS i SZYDŁOWIECKA Sp. z o.o. Wielu przedsiębiorców prowadziło jeszcze długo po zakończeniu spotkania nieformalne rozmowy biznesowe.

Pierwsze po wakacjach Śniadanie Kubka Biznesu zakończyło się dużym sukcesem organizacyjnym. Dopisała frekwencja, trafiony był temat spotkania, perfekcyjna była też organizacja całej imprezy ze strony gospodarzy pracowników Hotelu Iskierka i Fundacji Kubka Biznesu.

Kolejne spotkanie w przedostatni piątek listopada.