NA MARCOWYM ŚNIADANIU KUBKA BIZNESU ROZMAWIANO O NETWORKINGU

 

W kameralnej Sali Hotelu Iskierka w Mielcu odbyło się kolejne Śniadanie Kubka Biznesu. Tradycyjnie kierowane było do przedsiębiorców zarządzających małymi i średnimi firmami. Wśród uczestników można było również dostrzec gości  z Rzeszowa i Tarnobrzega.

Jak nakazuje tradycja spotkań biznesowych spotkanie rozpoczął Leszek Maksoń, który w krótkich słowach przypomniał historię Fundacji Kubek Biznesu działającej od 18 grudnia 2014 roku. W ciągu tego okresu czasu udało się zorganizować 26 spotkań w trzech miastach – Mielcu, Nowej Dębie i Tarnobrzegu.

W następnej kolejności wystąpiła Agata Kozioł – Dyrektor Sprzedaży firmy kosmetycznej Mary Kay. Po przedstawieniu swojej firmy starała się przekonać słuchaczy do tego jak ważny jest wizerunek osobisty podczas różnego rodzaju spotkań biznesowych. „Jak cie widzą, tak cię piszą” – taką maksymę powinni wziąć sobie do serca biznesmeni, u których dominować powinien schludny i czysty strój. Udowodniono bowiem, że osoby właśnie zachowujące te zasady wzbudzają u swoich rozmówców zdecydowanie większe zaufanie.

Po przerwie uczestnicy „Śniadania …” mieli okazję zobaczyć prezentację Benedykta Ożoga - gościa z Rzeszowa. Prowadzi on firmę „BYCLIDEREM.pl” zajmującą się doradztwem w zakresie zarządzania kierowanym do Prezesów i Członków Zarządów różnych przedsiębiorstw. Na wstępie przedstawił definicję słowa „networking”, które często jest używane dla określenia budowaniu skutecznych relacji między ludźmi. W dalszej kolejności stwierdził, że bardzo dużym błędem jest tzw. polowanie, czyli nawiązywanie na siłę kontaktów biznesowych. Jest ono stosowane szczególnie przez ludzi młodych posiadających niewielkie doświadczenia biznesowe. Nawiązywanie kontaktów biznesowych musi bowiem być procesem bardzo przemyślanym i zaplanowanym. Składać się ono musi z trzech podstawowych etapów: zbudowaniu atmosfery, zdobyciu zaufania i przejścia do konkretów dających jakąś korzyść. Uczestnicy spotkania mieli okazję przećwiczyć praktycznie wspomniane wcześniej trzy fazy rozmów.

Trzeba powiedzieć, że Benedykt Ożóg był prawdziwą perełką spośród prezenterów występujących w ostatnim okresie czasu na Śniadaniach Kubka Biznesu. Jego spokój, opanowanie i pewność w przedstawianiu swoich racji wywarły bardzo pozytywne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Dowodem na to, była bardzo ciekawa dyskusja jaka wywiązała się po prezentacji.

Marcowe Śniadanie Kubka Biznesu prowadził Tomasz Białek.