I MIELECKIE TARGI "KOBIETY DLA KOBIET"

Z okazji Dnia Kobiet Urząd Miejski w Mielcu we współpracy z Samorządowym Centrum Kultury organizuje po raz pierwszy w naszym mieście Mieleckie Targi „Kobiety dla Kobiet”. Inicjatywa została objęta patronatem Małżonki Prezydenta Miasta Mielca Małgorzaty Kozdęby.

Ponad dwadzieścia mieleckich firm prowadzonych przez kobiety oraz kobiecych stowarzyszeń przygotuje w Centrum Wystawienniczym SCK swoje stoiska biznesowe. Będą to m.in. firmy kosmetyczne, cukiernie, kluby fitness, firmy szkoleniowe i szkoły językowe. Wstępem do targów  będzie czynna w godzinach od 12.00 do 20.00 wystawa z zasobów Jadernówki – filii Muzeum Regionalnego w Mielcu pod tytułem „Kobieta na przełomie XIX i XX wieku – moda, styl życia i pozycja społeczna”.

Urząd Miejski przygotował również dwa panele dyskusyjne, które odbędą się w Sali nr 1 SCK i będą poświęcone zdrowemu stylowi życia i diecie oraz sportowi w życiu kobiet.

W holu SCK przygotowano szereg innych atrakcji dla uczestników targów. Będą to m.in. foto-budka, stanowisko karykaturzysty, ścianka zwierzeń pod hasłem „Gdybym była mężczyzną jeden dzień”. Będzie można skorzystać z otwartych warsztatów malarstwa, a także
z warsztatów techniki zdobniczej Decoupage

Mieleckie obchody Dnia Kobiet umilą występy muzycznego duetu Mariusza Kania (vocal)
i Marcina Kania (saksofon) wykonujących standardy muzyki rozrywkowej.   

Program I Mieleckich Targów „Kobiety dla Kobiet”