Problemy związane z zasobami ludzkimi były tematem Śniadania Kubka Biznesu w Restauracji Planeta

Restauracja PLANETA gościła po raz pierwszy uczestników Śniadania Kubka Biznesu. W kameralnej sali kilkudziesięciu przedsiębiorców było świadkami niezwykle ciekawych prezentacji, związanych z problemami ze znalezieniem pracowników do świadczenia usług w zakładach pracy.

W pierwszej części spotkania wystąpił Grzegorz Durak z Powiatowego Urzędu Pracy. Przedstawił w krótkich słowach najnowsze oferty PUP-u. Staże, szkolenia, a także możliwości zatrudniania obcokrajowców – te tematy przewijały się w jego prelekcji.

Problem związany z zasobami ludzkimi w firmach kontynuowała Natalia Piątkowska z Adecco Poland. Ta agencja jest w tej chwili światowym liderem świadczącym kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego. W Polsce funkcjonuje od 1994 roku w ponad 50 biurach zlokalizowanych na terenie całego kraju w tym w Mielcu. Oferta agencji jest dość szeroka, dlatego korzysta z niej wiele liczących się na rynku biznesowym firm.

W drugiej części Śniadania wystąpił Sławomir Kostka z EuroCash z prezentacją cieszącej się niezwykłym powodzeniem planszowej gry biznesowej. Celem gry jest uzyskanie zysków z inwestycji wyższych od swoich indywidualnych kosztów. Mówiąc krótko gracz musi sprawić, by pieniądze zarabiały na Ciebie. Okazuje się bowiem, że to nie wysokość pensji, ale odpowiednie decyzje, prowadzą do bogactwa.

Ostatnią prezentacją środowego Śniadania Kubka Biznesu, był występ Piotra Mazura z Hotelu Atena. Opowiedział on w bardzo prostych słowach o problemach, jakie napotykają przedsiębiorcy zatrudniający cudzoziemców, szczególnie zza granicy wschodniej. W trakcie jego wystąpienia obalony został mit jaki funkcjonuje w naszej świadomości, że zatrudnianie obcokrajowców jest dla właścicieli firm opłacalne. Brak przywiązania do miejsca zamieszkania, a także często dość wysokie żądania płacowe, jak również te związane z zakwaterowaniem takich pracowników – to czynniki, które powodują, że pracownicy zza wschodniej granicy to niezbyt pewna inwestycja  dla firm działających na naszym rynku.

W spotkaniu brało udział kilkudziesięciu przedsiębiorców z Mielca, Tarnobrzega, Nowego Sącza i Rudy Śląskiej. Fundacja Kubek Biznesu zaprasza na kolejne Śniadanie już za miesiąc.