SOLIDARNOŚĆ Z UKRAINĄ

 

Działalność Kubka Biznesu w ostatnich miesiącach napotyka wiele trudności. Najpierw storpedowała nasze cykliczne comiesięczne spotkania networkingowe  pandemia, teraz docierają do nas bardzo niepokojące wieści od naszego sąsiada Ukrainy. 

Fundacja Kubek Biznesu w swoim statucie ma zapis o apolityczności swojej działalności, skierowanej przede wszystkim na pomoc w działalności biznesowej dla tych przedsiębiorców którzy jej potrzebują. Nie możemy jednak przejść do porządku dziennego, gdy w odległości kilkuset czy kilkudziesięciu kilometrów trwa jawna napaść na ludzi którzy są często naszymi przyjaciółmi czy znajomymi. Niektórzy z nich byli przecież uczestnikami naszych spotkań.

W tej sytuacji apelujemy do wszystkich przedsiębiorców, by w zależności od swoich możliwości włączyli się w pomoc dla walczącego narodu ukraińskiego. Potrzebne jest wszystko. Jednocześnie apelujemy do przedsiębiorców, by kontaktowali się ze wszystkim instytucjami które organizują już taką pomoc. Pamiętajmy, że samodzielne i nieskoordynowane działania mogą w skrajnych przypadkach bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Pomóżmy Ukraińcom, bo oni teraz bardzo naszej pomocy potrzebują.

 

Zarząd i Rada Fundacji KUBEK BIZNESU